Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

“Change is the constant, the signal for rebirth, the egg of the phoenix” Christina Baldwin


2 participanți

    Mesaj - Prezentare

    Maniu
    Maniu
    Consul
    Consul


    Mesaje : 111
    Data de înscriere : 22/04/2011
    Localizare : Arad

    Mesaj - Prezentare Empty Mesaj - Prezentare

    Mesaj  Maniu Mier Apr 27, 2011 6:23 am

    Unii inca se mai intreaba cine este GRUPUL si ce vrea el ?
    Daca ai intrat prima data pe acest forum s-ar putea sa fii manat de aceasi intrebare. E normal sa vrei sa stii despre ce e vorba si, la fel de normal sa iti explicam.

    Ei bine, destul de multa vreme si noi ne-am pus aceasta intrebare.

    Fara pic de modestie o sa spun ca totul a inceput cu asta , articol de ePresa pe care poate l-ati citit la vremea respective dar, poate, unora le-a scapat .

    In articolele ulterioare, ale aceluiasi eZiar, o sa vedeti o oarecare evolutie a lucruruilor si a comunitatii, in cautarea identitatii de sine, a valorilor pe care sa le accepte toti membri sai, facind compromisuri, fiecare, pentru a convietui cu ceilalti, in comun, fara sa pierdem din vedere idea de renastere a noastra ca eNatiune, mai buna si mai frumoasa.

    Un proces destul de lung si atipic, pentru ca aici e o comunitate de idei, nu o unitate militara, respectiv aici nu se da nimic, din contra, se ia, mai exact se pune in comun.

    Ceea ce imi bucura sufletul este ca acest intreg process, chiar daca GRUPUL cuprinde persoane foarte diferite, a fost unul cit se poate de civilizat si plin de discutii relevante din care transpare bunul simt al conlocutorilor.
    Asta ma face sa cred ca avem sanse sa raminem pe “calea de mijloc” si pe mai departe.

    Concret

    Prezentul nu este numai un GRUP al romanilor, desi nu excludem “a priori” pe nimeni, dar mai ales al eRomanilor de bun simt ce inteleg ca interesul comunitatii lor primeaza, numai in masura in care nu incalca drepturile persoanelor.
    Capitanul Panait a ajutat mult la formularea acestui Mesaj – Viziune asupra noastra insine, detasaindu-se ca unul dintre cei mai, daca nu chiar cel mai, profunzi vizionari ai GRUPULUI.

    Atit putem sa spunem despre noi acum si, cred, si pe viitor.
    Credem ca aceste cuvinte sunt suficiente ca sa ne reprezinte si sa ne asigure reprezentarea ideilor ce ne-au unit aici.

    In forum sunt multe alte detalii si discutii interesante, la nivel ideatic sau pragmatic, insa nu o sa va rapim placerea de a le descoperi si, de ce nu, de a contribui si voi la dezvoltarea lor.
    Daca acest scurt Mesaj v-a atras macar atentia sau v-a trezit curiozitatea, puteti sa deveniti membri si o sa aveti acces la urmatorul nivel al acestui forum.

    Evident, el are mai multe nivele pe care va invitam ca, prin implicare si efort personal, sa le descoperiti impreuna cu noi.

    Toate cele bune, tuturor !
    Zikkă
    Zikkă
    Membru
    Membru


    Mesaje : 123
    Data de înscriere : 22/04/2011
    Localizare : În canalu de la colţu cu Poşta Mare, prima la stânga cum intri în Caracal

    Mesaj - Prezentare Empty Dacăm permetaţ...

    Mesaj  Zikkă Vin Apr 29, 2011 5:43 am

    dacă îm permetaţ,
    am să vă spui căm place...Embarassed
    că vaţ organizat
    şi că menţineţ pace,
    că vă făcurăţ schemă
    aşea, inginereşte,Laughing
    îs însă în dilemă
    ceva parcă lipseşte.Question
    lipseşten grupu asta
    un loc pentru zâmbit
    lam căutat dar, basta,
    na fost dă găsit...Arrow
    prea multă cocentare
    prea multă străduinţăstudy
    vă dăunează tare,
    vă dăn nesăbuinţă.lol!
    vă zice zikku sigur,
    aşea în stilu lui,
    de vreţ vă şi asigur
    din vârfu pixului
    Mesaj - Prezentare 150_385502

      Data/ora curentă este: Mier Mai 01, 2024 11:47 pm